Templariusze

herbtemplariuszyTemplariusze, lub Bractwo byli religijnym zakonem rycerskim założonym w trzecim tysiącleciu. Założony podczas panowania Trzeciej Krucjaty zakon templariuszy starał się stworzyć doskonały świat, choć ich metody były wątpliwe. Mieli swoich wrogów ostatecznych, asasynów którzy za wszelką cenę chcieli zaprzestać ich ideą.

Templariusze mieli swoje siedziby daleko od cywilizacji, z czasem wtopili się w tłum przyjmując takie nazwy jak NASA. Toczyli wojnę z asasynami w epoce Starożytnej, Renesansie i Nowożytności.
Cele i Ideały

Rycerski zakon Templariuszy został założony w 1129 roku publicznie, w celu przeciwdziałania przeciw coraz większemu zagrożeniu i stosunku do Ziemi Świętej Saracenów i ochrony miasta Jerozolimy. Z czasem nazwa \”Templariusze\” była ich ostateczną nazwą, zaczęli wierzyć w pokój na ziemi,lecz ich Militarne środki wobec ludzi były niestosowne.System wiary zmienił się znacznie po odkryciu Rajskiego Jabłka,ich wiara w Boga została porzucona i stali się Ateistami co pogorszyło tylko ich dążenie do celu, jednak nie ogłaszali tego głośno i utrzymywali stałe kontakty z kościołem,aby nie stracić jego zaufania.
Zdając sobie sprawę z mocy tego artefaktu zaczęli poszukiwać kolejnych, 1191 roku Robert de Sable, ówczesny wielki mistrz Templariuszy, oficjalnie zwrócił uwagę na Artefakty i postanowił sam prowadzić poszukiwania, głęboko w katakumbach pod świątynią Salomona Robert de Sable odkrył Artefakt lecz asasyni mu go odebrali, co doprowadziło do konfliktu pomiędzy klanami i śmierci Armanda Boucharta w Limassol. asasyni starali się utrzymać przedmiot w tajemnicy i go nie wykorzystywać.

Historia:

Trzecia Krucjata
W 1129 roku powstał w Jerozolimie zakon Templariuszy który dążył do pokoju na świecie. Jednak doszli do wniosku, że taki pokój może być utrzymany tylko przy użyciu kawałku edenu, zaczęli je poszukiwać i gromadzić aż do dziś. W tym samym roku. Po kradzieży kawałku edenu ze świątyni Salomona przez Malika i Altaira, bractwo templariuszy toczyło wojnę z z asasynami. W ciągu roku Altair zabił 10 celów, przywódców poszczególnych miast, generałów, i ważne postacie polityczne.

Opuścili ziemie świętą i wycofali się na wyspę Cypr, na której znaleźli nowego mistrza Templariuszy Armanda Bucharta. Lecz Altair go zabił i zniszczył zakon, lecz nadal istniał i był bardziej skryty, zyskał wysoką pozycję na arenie Międzynarodowej.

Odrodzenie
Pod koniec 15 wieku, bractwo odzyskało silną pozycję na arenie międzynarodowej, ukrywali się w głębiach kościoła i jako Włoska Szlachta. Pod Domanostwem Rodrigo Borgi, templariusze mieli na celu zjednoczenie północnych Włoszech i odzyskanie Kawałku Edenu. Jednak jedna osoba im przeszkadzała Giovanni Auditore da Firenze, który nie znając ich tożsamości próbował to przerwać.Z polecenia Uberto Albertiego on i jego trzech synów miało zostać straconych Federico , Petruccio i Ezio za zdradę stanu przeciwko Florencji.Jednak jeden syn przeżył nie został stracony,miał na imię Ezio.

Zdając sobie sprawę z tego że Uberto Alberti najlepszy przyjaciel rodziny ich zdradził,i patrząc jak jego bracia i ojciec zwisają na stryczku postanowił się zemścić.Nie zwracając uwagi na ostatniego syna,templariusze kontynuowali swój cel przejęcia władzy. W 1478 roku templariusze namówili rodzinę Pazzich aby przystąpili do ich planu.Wtedy znany jako spisek Pazzich, rodzina uderzyła w w rodzinę Medici w czasie mszy, śmiertelnie ranili Giuliano de ‚Medici który się wykrwawił,oraz Lorenzo który był tylko i wyłącznie zdany na łaskę Ezio. Samotny zabójca wymordował całą rodzinę Pazzi Vieri , Francesco i Jacopo de ‚Pazzi. Templariusze zważając uwagę na klęskę we Florencji,porzucili miasto i udali się do Wenecji.

Grupy Templariuszy
Na świecie istniały nieoficjalne grupy Templariuszy, niektóre były pod zarządem jednego templariusza szefa całej organizacji. Większość ludzi codziennie miała z nimi styczność.

Czasy Rzymskie:

spqr  Senatus Populusque Romanus

 

Renesans:

pazziPazzi: Rodzina Pazzi była częścią Toskańskiej Szlachty, przebywali oni w sektorze bankowym Florencji w 15 wieku .

 

150px-doge_agostino_barbarigoBarbarigo: Rodzina Barbarigo była zaangażowana w bankowość, przemysł i handel Wenecji w 15 wieku. Najbardziej znanym przedstawicielem rodziny były Agostino Barbarigo.

 

545px-blason_famille_it_borgia01Borgia: rodzina Borgiów była hiszpańsko – włoską szlachtą w ciągu 15 wieku i na początku 16 wieku. Do najbardziej znanych członków rodziny należeli : Rodrigo Borgia , Cesare Borgia i Lukrecja Borgia .

 

Czasy Nowożytne:

fileford_motor_company_logo Ford Motor Company
:Firma samochodowa założona przez Henrego Forda jednego z Templariuszy.

 

200px-cia Centralna Agencja Wywiadowcza: W rzeczywistości i w tajemnicy przed cywilami ta     placówka utrzymuje Templariuszy pod kontrolą.

 

animuslogowhiteAbstergo Industries: Nowoczesna firma farmaceutyczna prawdopodobnie baza Templariuszy. Próbuje stworzyć nowy lepszy świat.

 

bp_logoBP: Światowy wydobywca ropy naftowej oraz gazu z siedzibą w Londynie. Przyczynił się do powstania ogromnego wycieku ropy naftowej w Zatoce Meksykańskiej.

 

NASA: Rządowa organizacja, zorganizowała misje Apollo dzięki której odzyskali Kawałek Edenu z księżyca.

180px-state_flag_of_iran_1964-1980SAVAK : Tajna organizacja policyjna stacjonująca w Iranie strzeże jego interesów min. ropy naftowej.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS